O Nas


Przedszkole w Lubomi jest placówką ogólnodostępną. Organem prowadzącym jest Gmina Lubomia. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku. Nauka i zabawa odbywa się w grupach wiekowych 3-6 lat w miłej i życzliwej atmosferze co sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie. Dziecko w trakcie swojego pobytu w przedszkolu może korzystać z: śniadania, obiadu, podwieczorku oraz codziennej porcji świeżych owoców oraz wodę do picia w dowolnej ilośći. Przedszkole jest czynne od godziny 7:00 do 16:00. W naszym przedszkolu mają również miejsca spotkania dla rodziców i grona pedagogicznego ze specjalistami np. psycholog dziecięcy. Oferujemy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych takich jak: zajęcia rozwijające muzycznie, ćwiczenie gimnastyczne wspomagające rozwój ruchowy dziecka, zabawy z językiem angielskim oraz terapię logopedyczną. Przedszkole wyposażone jest w:

 • 6 sal edukacyjnych dla dzieci. Każda z sal jest wyposażona w tablicę interaktywną, z której korzystają dzieci wspólnie z wychowawcą grupy.
 • dużą salę gimnastyczną z sprzętem do zabaw i ćwiczeń ruchowych
 • salę do zabaw z językiem angielskim
 • pracownię logopedyczną
 • pracownię artystyczną „Zaczarowana polana”
 • piec ceramiczny do wypalania z gliny
 • izbę regionalną
 • pokój patrona
 • duży, bezpieczny ogród przedszkolny z urządzeniami do zabaw
 • przeszklony taras do zajęć ruchowych, na którym znajdują się jeździki, hulajnogi, rowerki, a także plac zabaw "Kulkowo"
 • kuchnię, w której znajduje się specjalistyczny sprzęt gastronomiczny i przygotowywane są smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki dla dzieci

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zaangażowanie dyrekcji, kadry pedagogicznej i personelu sprzyja rozwojowi placówki a poprzez nasze działania pragniemy stworzyć każdemu dziecku warunki do wielokierunkowego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości i zdolności. Jesteśmy przedszkolem przyjaznym, bezpiecznym, otwartym na potrzeby dzieci, a także propozycje i oczekiwania rodziców.

"W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 "(Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej siedziby".

Informacja wytworzona przez:
Aleksandra Sobol , w dniu:  27‑03‑2017 22:39:33
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Aleksandra Sobol
email: aleksandra38@vp.pl
, w dniu:  27‑03‑2017 22:39:33
Data ostatniej aktualizacji:
04‑06‑2018 21:56:52
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie